LINUX & INTERNET

 
Kontakt
napisz do mnie
propaganda
formularz kontaktowy
bannery i przyciski
listy dyskusyjne
sales dgnet.pl
Jabber:
dargrze@jabberpl.org
Zainstaluj wtyczkę do obsługi plików w formacie Flash
Strona główna  > Bieżąca wiadomość
świeżonka dgnet.pl wstecz na dół

listy mailingowe w domenach wirtualnych

Donosi DarGrze, 9.06.2006 14:50

Począwszy od 8 czerwca, w dgnet.pl instnieje możliwość uruchomienia serwera list wysyłkowych w dowolnej domenie wirtualnej. Co to oznacza?  ...więcej

Jeśli osoba lub podmiot, która posiada np. domenę domenax.pl będzie miała ochotę założyć i utrzymywać listę wysyłkową na potrzeby kontaktów ze swoimi klientami, forum wymiany doświadczeń, listę powiadomień o nowościach, itp. i (co ważne) lista ta będzie miała działać w domenie domenax.pl, jest możliwość założenia wirtualnego serwera list w dgnet.pl, o przykładowej nazwie: lists.domenax.pl, na którym można z kolei założyć nieograniczoną ilość list wysyłkowych o dowolnej nazwie, np. newsletter@domenax.pl, know-how@domenax.pl, itp.


Podstawą działania serwera mailingowego jest oczywiście poczta elektroniczna, jednak sam serwer wysyłkowy jest w pełni zarządzalny z poziomu WWW. Usługa ta jest od dawna wykorzystywana m.in. przez społeczności Wolnego Oprogramowania jako podstawa do utrzymywania wzajemnych kontaktów (często oddalonych od siebie o setki kilometrów), obok usług podobnych, takich jak IRC czy fora internetowe (jedna z usług WWW).


Przykłady już działających serwerów list mailingowych można obejrzeć na lists.dgnet.pl albo na lists.linux.rybnik.pl. Co ważne: domena wirtualna nie musi być zaparkowana w dgnet.pl, wystarczy ustawić przekierowanie dla serwera wysyłkowego u obecnego dostawcy na adres IP dgnet.pl.
Jeśli chciałbyś uruchomić u siebie taką usługę a nie wiesz, jak sobie z tym poradzić, napisz!

wróć

wstecz na górę
Poczta dgnet.pl
Nowa poczta dgnet.pl
HTML 4.01 Valid! CSS Valid! Slackware Linux powered! Apache powered! PHP powered! All graphics by Gimp! Pobierz Firefoksa! NIE dla Gadu-Gadu!
Wszelkie nazwy firm i produktów należą do ich właścicieli. Zostały podane wyłącznie w celach informacyjnych.